Benefícia pre Ninku

Dňa 23.7.2016 sa na mestskom štadióne v Bytči uskutoční benefičná akcia na podporu štvorročnej Ninky Fulkovej. Ninka od narodenia bojuje s mnohými vážnymi diagnózami, ktoré jej osud nadelil. Výťažok z podujatia použijú Ninkini rodičia na pokrytie nákladov súvisiacich s jej liečbou v medzinárodnom rehabilitačnom centre ADELI v Piešťanoch.

Akcia sa začína o 15.00 hod. a na podujatí vystúpia Metalinda, DJ Robert Burian a Mairee, Adriana Habrdová, Svetlana Valerie, Eso z Turzovky. Pre detských návštevníkov je pripravený zaujímavý program, súťaže, atrakcie, chýbať nebude ani maľovanie na tvár. Deti do 12 rokov a vozíčkari majú na akciu vstup voľný. V areáli je pre účastníkov pripravené i občerstvenie. Program celého popoludnia je organizovaný s krásnym zámerom – nielen sa zabaviť a vyčariť úsmev na tvári deťom i dospelákom, ale najmä pomôcť – Ninke a jej rodine, ktorej neľahkú životnú cestu komplikuje Ninkin vážny zdravotný stav a diagnózy, s ktorými sa bude musieť pasovať celý život. Ninka je však húževnatá bojovníčka, ktorá dennodenne dokazuje sebe i svojmu okoliu, že to nevzdá a bude bojovať, pretože to má zmysel. A tým je postupné napredovanie a zlepšovanie jej zdravotného stavu.

Ninka prišla na svet predčasne v 34. týždni tehotenstva a krátko po narodení jej lekári diagnostikovali viaceré závažné diagnózy – nevyvinutú prepážku v mozgu, mikrocefáliu, progeroidný syndróm a s ním spojené neprospievanie. Okrem toho má Ninka alergiu na mlieko a spomalený psychomotorický vývoj. Od jej príchodu z nemocnice domov pravidelne a usilovne cvičí Vojtovu metódu a absolvovala už viaceré rehabilitačné pobyty. Podstúpila aj operáciu oboch nožičiek. Vďaka dobrým ľuďom sa Ninkinej rodine darí získavať financie potrebné na úhradu nákladov súvisiacich s jej liečbou v ADELI Medical Centre v Piešťanoch. Aj vďaka tomu si dnes dokáže sama sadnúť, preplaziť sa kúsok vpred a Ninka postupne zisťuje, že na tých paličkách, čo sa volajú nohy, sa dá stáť. Ninkin zdravotný stav sa po kúskoch každou absolvovanou rehabilitáciou zlepšuje, je to však celoživotný boj a na ten potrebuje Ninka financie. Každá pomoc, ktorú jej dobrí ľudia poskytnú formou príspevku na liečbu, jej dáva nádej na zlepšenie zdravia, napredovanie a zlepšovanie kvality jej života. Ninka spolu s rodinou verí, že každým dosiahnutým pokrokom spraví radosť všetkým, ktorí jej veria. Veľká vďaka všetkým, ktorí sa rozhodnú Ninke pomôcť!