Ako môžete pomôcť darcovskou výzvou

Chcete niekomu pomôcť, ale chcete to urobiť osobnejšie, priamym oslovovaním vašich blízkych a kamarátov? Potom je tu pre vás DARCOVSKÁ VÝZVA!

Darcovská výzva je jednoduchý a zábavný spôsob, ako môžete získať peniaze pre charitu alebo konkrétneho človeka, ktorému chcete pomôcť. V Darcovskej výzve si vytvoríte „vlastnú stránku“ pomocou jednoduchej šablóny, ktorá je veľmi ľahko zdieľateľná na sociálnych sieťach a Vaším cieľom je získať cez ňu vo svojom okolí čo najviac darov pre projekt alebo konkrétneho pacienta.

Samotnú výzvu vytvoríte kliknutím na tlačidlo, predtým je však dobré niečo si o tvorbe úspešnej výzvy prečítať. Pomôže Vám krátky návod nižšie a ak máte záujem, aj skvelé tipy a triky v článku Ako krok po kroku vytvoriť úspešnú darcovskú výzvu.

  1. Rozhodnite sa, komu chcete pomôcť, zistite si čo najviac o zvolenom projekte alebo informujte osobu, ktorú chcete podporiť
  2. Zvoľte si tému výzvy a pripravte si jednoduchý popis toho, čím chcete darcov osloviť

Témou darcovskej výzvy môže byť napríklad:

Sviatok alebo oslava – obráťte sa na svojich priateľov, rodinu, známych a milou formou ich požiadajte, aby Vám namiesto darov, darčekov, záplavy kvetov, či kvalitného vína k nejakej oslave či výročiu poslali cez darcovskú výzvu finančný dar, ktorý chcete darovať niekomu ďalšiemu a znásobiť tak všeobecnú radosť.

Aktivita – vyzvite svojich známych, nech Vás podporia v nejakom výkone či hobby – napríklad, že zabehnete 100 jarných kilometrov, alebo, že napečiete pagáče pre všetkých susedov v dome. Vysvetlite im zrozumiteľne, na čo ich podporu, získanú cez darcovskú výzvu, chcete využiť.

Obľúbený projekt – svojich priateľov môžete aj priamo vyzvať cez darcovskú výzvu na podporu projektu, na ktorom Vám veľmi záleží. Vysvetlite im, prečo je podľa Vás tento projekt taký dôležitý a že bude skvelé, keď sa do podpory pustia spolu s Vami.

  1. Urobte si zoznam všetkých, ktorých chcete výzvou osloviť osobnejšie (počas výzvy ich požiadajte o dar, ale aj o ďalšie zdieľanie, aby sa výzva čo najviac šírila)
  2. Vytvorte si svoju darcovskú výzvu, len do toho!

Aký popis pripraviť?

Buďte osobný, úprimný a autentický. Vysvetlite, prečo ste sa rozhodli vyzvať k podpore pre práve tento projekt alebo osobu, na čo budú získané peniaze použité, okrem textu vložte obrázky či video. Pokúste sa vašu výzvu naformulovať tak, aby nikto neodišiel bez toho, aby ju podporil.

Ako dlho by mala trvať moja výzva?

Odporúčame minimálne 2  týždne a nie viac ako 35 dní. Tp, ako dlho vaša výzva bude aktívna, nie je pre jej úspech až tak dôležité ako jej komunikácia, teda to, ako sa vám ju podarí rozšíriť medzi svoje kontakty.

Akú cieľovú sumu si mám určiť?

Cieľová suma je vaším osobným cieľom, všetky obdržané príspevky budú organizácii zaslané bez ohľadu na to, či sa cieľovú sumu podarí naplniť. Nastavená čiastka je psychologickou hranicou, konkrétne číslo motivuje k dosiahnutiu cieľa. Pri stanovovaní cieľovej sumy zvážte, koľko je vaše okolie schopné prispieť. Nie je nič horšieho než frustrácia zo zbytočne vysoko nastaveného cieľa, ktorý sa nenaplní.

Mám hotovú vlastnú výzvu – čo ďalej?

Gratulujeme, prvý krok máte úspešne za sebou!

Na to, aby vaša výzva naplnila sumu, ktorú ste sa rozhodli vyzbierať je potrebné, aby ste ju efektívne doručili medzi čo najväčšie množstvo vašich priateľov a známych. Odporúčame opäť typy a triky z článku Ako krok po kroku vytvoriť úspešnú darcovskú výzvu

Radi Vám pomôžeme s nápadmi, samotným nastavením výzvy aj s jej realizáciou.
Kontakt:
Silvia Lacková 0907 895 943, mail: silvia.lackova@nadaciaadeli.sk