Festival PARÁDA v Piešťanoch

V sobotu 22. júna 2019 sa na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch uskutoční Prvý bezbariérový festival PARÁDA. Slovenský paralympijský výbor spolu s kúpeľmi Piešťany, Úsmev pre druhých o.z. a hlavným generálnym partnerom podujatia SPP pripravili podujatie plné športu, zábavy a integračných aktivít. Akcia začína od 10:00 hod. V hlavnom programe vystúpia: skupina Fragile, raperka Sima a Adam Ďurica.

Podujatiu dominujú 4 hlavné zóny. Na pódiách sa môžete tešiť na rôzne vystúpenia umelcov či motivačnú diskusiu. Najmenších rozosmeje divadelné predstavenie Bojko a Zmrzlinka (Z rozprávky do rozprávky). Mestská knižnica Piešťany pripravuje tvorivé dielne s Mimi a Lízou. V zóne zábavy SPP sa deti môžu vyblázniť na nafukovacích atrakciách. Tieto nájdete aj v zábavnej zóne “Ruka v ruke“.

V edukačnej zóne si deti budú môcť vyskúšať jazdu na vozíkoch, naučia sa prekonávať prekážky s bielou paličkou pre nevidiacich a naučia sa pár posunkov s Nepočujúce dieťa o.z. „Malých aj veľkých môže zaujať to, ak si vyskúšajú aké to je pohybovať sa na vozíčku, s 3D simulátorom zistia ako vyzerá svet autistov, dozvedia sa o canisterapii, muzikoterapii, o integrácii. Je toho naozaj dosť, verím, že to bude zaujímavé,“ dodal predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš.

Na PARÁDE bude tiež poradňa Nadácie ADELI, fyzioterapeutky z Ja Sám o.z., aktivity si pripravila aj armáda SR. Hneď vedľa sa bude nachádzať ADELI Baby zóna pre najmenších Parádnikov, kde si nielen oddýchnu, ale môžu sa dozvedieť všetko potrebné o psychomotorickom vývine detí a vyskúšajú si detský parkour. Dôležitou súčasťou podujatia je športová zóna, v ktorej si deti vyskúšajú množstvo paralympijských športov ako: streľba, lukostreľba, zjazdové lyžovanie, parahokej, boccia, stolný tenis, curling na vozíku, volejbal, paracyklistiku, taekwondo či powerhokej. Okrem iného tu nájdete zónu plavcov, futbal, hokej či veslovanie.

Aktivity si pripravili aj ďalší partneri podujatia, na svoje si príde úplne každý. Pridajte sa k nám!

Galéria fotografií – PARÁDA Piešťany
Foto: Roman Benický