Rozhýb svoje mesto a pomôž našej Saške!

Dňa 11.10.2015 v čase od 14:00 do 18:00 hod. organizuje spoločnosť OCTAGO & MUSHLA & Mesto PIEŠŤANY na workoutovom ihrisku na Nábreží Ivana Krasku (za kruhovkou) v Piešťanoch športové podujatie s názvom ROZHÝB SVOJE MESTO.

Akcia je spojená s benefičnou zbierkou pre Alexandru Mesárošovú, ktorej snom je postaviť sa opäť na nohy.

Prvé dva roky Saškinho života sa zdalo, že všetko bude v poriadku a bude zdravá ako ostatní jej rovesníci. Avšak čoskoro sa potvrdilo niečo iné a Saške bola diagnostikovaná závažná choroba – detská mozgová obrna. Odmalička intenzívne cvičila, ale postupne, ako rástla, jej zdravotný stav sa zhoršoval, až sa dostala do štádia, kedy bola nútená začať používať barle. Nevzdala ani tento boj a naďalej intenzívne rehabilitovala, úspešne absolvovala základnú, aj strednú školu s maturitou. V poslednom ročníku strednej školy však vážne ochorela. Mala stiahnutý pažerák, čiže všetko, čo zjedla a vypila, vyvrátila. Toto trápenie trvalo takmer osem týždňov a Saška počas nich schudla z 30 na 24 kg. Po absolvovaní lekárskeho zákroku v Bratislave sa jej konečne polepšilo, opustila nemocnicu, začala znova cvičiť a navštevovať aj psychologičku. Momentálne je Saška pripútaná na invalidný vozík a viacmenej od všetkého závislá na svojej mame. Keď sa jej spýtate, čo by ju urobilo šťastnou, odpoveď je jednoznačná: „Keby som mohla opäť chodiť sama s barlami po vlastných nohách. Vtedy by som bola naozaj šťastná.“

OCTAGO team tvorí skupina mladých nadšencov, ktorí prežívajú svoj voľný čas naplno a najmä plnohodnotne. Venujú sa cvičeniu s vlastnou váhou tela – športu, ktorý sa nazýva „street workout“. Okrem budovania svojich parkov taktiež aktívne ukazujú, ako začať s týmto druhom športu, krok po kroku. Okrem športového má však ich činnosť aj ďalší rozmer – dobročinný.

V rámci pripravovanej akcie sa všetci zúčastnení budú môcť zapojiť do zbierky pre bojovníčku Sašku, kedy vykonaním každého cviku s vlastnou váhou prispejú na jej liečbu v ADELI Medical Center v Piešťanoch. To umocňuje zmysel celej akcie – cvičením účastníci pomôžu nielen sebe, ale aj druhým. V tomto prípade Saške.

Počas celej akcie bude prebiehať sprievodný program – workshopy o cvičení, vystúpenia rôznych hostí a budeme aj súťažiť. V spolupráci s Fitness SiTY bude na mieste akcie prebiehať súťaž o ceny v celkovej hodnote 250 Eur. Súťažiaci budú cvičiť cviky s vlastnou váhou a tieto budú hodnotené technicky a výkonnostne.

Príďte! Neoľutujete! Cvičiť za piešťanskou kruhovkou budeme s heslom: KAŽDÝ ZHYB POMÁHA!