„Krása bez bariér“

Módna prehliadka Ferlito – návrhár, ktorý tvorí srdcom

Módna prehliadka, aká tu ešte nebola, je spoločným podujatím rehabilitačného zariadenia ADELI Medical Center a Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s. 

Módny salón Ferlito odhalí návštevníkom svoju kolekciu jeseň/zima a večerné róby v sobotu 25. 11. 2017 od 17 hodiny v hoteli Danubius Health Spa Resort Esplanade ****. Hlavnou myšlienkou akcie je ukázať, že krása nemá bariéry, ani keď vplyvom osudu bojujete s akýmkoľvek postihnutím. Vďaka tejto výnimočnej akcii dostanú tri pacientky ADELI Centra (2 ženy a dievčatko) príležitosť zažiť, aké to je predvádzať na móle šaty vyrobené špeciálne pre nich.

Ako hudobný hosť večera sa predstaví charizmatická slovenská speváčka Jana Kothajová, vystupujúca pod menom JANAIS. Svojim jedinečným umeleckým prejavom krásne obohatí celú akciu a dodá jej elegantný šmrnc. www.janais.sk

Po skončení prehliadky bude nasledovať raut, predaj modelov z dielne salónu Ferlito a prezentácia kozmetiky Mary Kay a kreatívneho tetovania od M-Art-Team Creative.

Vstupenky v hodnote 20 € je možné zakúpiť v predajniach Spodná bielizeň Daniela, Patchwork Daniela, Favab – Aupark, v ADELI Medical Center a v Kúpeľoch Piešťany.

Prehliadka má benefičné zameranie, preto bude výťažok venovaný spomínaným trom telesne znevýhodneným dievčatám na ich rehabilitáciu v ADELI.

Kontakt na koordinátora/PREDAJ VSTUPENIEK: Lucie Pawerová, 0948 182 816, pawerova@adelicenter.com

Príbehy troch vybraných pacientiek

Eliška Octová

Eliška oslávila v auguste tohto roku 7. narodeniny a to aj spolu so svojou sestričkou, dvojičkou Šárkou. Dievčatá sa narodili veľmi skoro, takmer o tri mesiace skôr a tento skorý príchod na svet sa neobišiel bez následkov. Eliška spolu so Šárkou však bojovali, Šárka svoj boj o zdravie vyhrala, Elišku čaká ešte dlhá cesta. Vďaka podpore svojej rodiny a najmä dvojičky Šárky však prekonáva jednu prekážku za druhou. Eliške bola krátko pred dovŕšením druhého roku života diagnostikovaná detská mozgová obrna, spastická diparéza. Pravidelné rehabilitácie, ktoré Eliška statočne zvláda, jej nesmierne pomáhajú. Keď po druhej absolvovanej rehabilitácii v ADELI Medical Centre jej rodičia videli, ako stojí a tlačí kočík s bábätkom, plakali od šťastia. Ďalší úžasný pokrok nastal, keď ju Šárka vzala za ruku a oni išli spolu ruka v ruke pomaličky na prechádzku. Každý takýto pokrok posúva rodinu vpred v boji za Eliškino zdravie a podpora pri financovaní nákladných rehabilitácií je pre rodinu nesmiernym uľahčením ich boja s Eliškiným hendikepom.

 

Simona Matičková

Simonka je mladá 25-ročná slečna, ktorej sudičky do vienka síce nenadelili zdravie, avšak chuť pasovať sa s hendikepom, pevnú vôľu a múdru myseľ, tej má Simonka dosť. A vďaka nej a svojim blízkym aj ona bojuje s celoživotnou diagnózou – detská mozgová obrna – triparetická forma, ku ktorej sa postupne naviazali aj ďalšie zdravotné problémy. Hoci je Simonkina diagnóza celoživotná, pravidelným rehabilitovaním sa jej zdravotný stav postupne zlepšuje natoľko, že zvláda viaceré aktivity sama. Jednou z nich je aj jej štúdium sociálnej práce na Univerzite Komenského v Bratislave. Popri štúdiu sa venuje aj športu telesne postihnutých (kategória tricyklistika), opakovane reprezentovala Slovensko na paralympiáde a vo svojej kategórii dosiahla už viaceré úspechy. Aj toto je dôkaz, že hoci osud pripravil Simonke do cesty viaceré úskalia, nevzdala sa a bojuje. A prejsť sa po móle a ukázať sudičkám, že ju jej osud nezlomil, bude krásne gesto.

 

 

Drahomíra Vaváková

Drahomíra, Dadka, ako ju v ADELI voláme, sa narodila 5. marca 1975 a s viacerými svojimi chorobami bojuje od narodenia. K jej základným diagnózam patria koxartróza a artrogryphóza dolných končatín, hypermobilita, hyperlordóza, skolióza a pokračovať by sme mohli ďalej, ale opäť, čo je podstatné, ani túto ženu jej hendikep nezlomil. Dadka má veľmi blízko ku kráse a móde. Pred výmenou bedrového kĺbu a odchodom do invalidného dôchodku pracovala ako kozmetička. V lete roku 2013 mala autohaváriu, tá jej zdravotný stav ešte skomplikovala, avšak zlomiť ju nezlomila. Už dávno, ešte pred autonehodou vzhľadom na viaceré svoje diagnózy, túžila sa Dadka dostať do ADELI, avšak liečba hoci účinná bola pre ňu finančne nedosiahnuteľná. Popasovala sa aj s touto finančnou prekážkou a keď sa jej vďaka dobrým a prajným ľuďom podarilo vyzbierať peniaze na prvý pobyt a videla, čo účinná rehabilitácia dokáže a ako jej pomáha, odvtedy sa do ADELI vracia opakovane.