Jakub Homola

Kubko sa na tento svet vypýtal nečakane v januári 2018 v 31.týždni a kvôli patologickým prietokom v pupočníku sa narodil akútnou sekciou. Drobček vážil len 1310g a meral 37 cm. V nemocnici pobudol dlhé dva mesiace na JIRS kvôli celkovej nezrelosti, ale hlavne kvôli tomu, že sa ho nedarilo odpojiť od pľúcnej ventilácie. Pomalými krôčikmi sa s maminou presunuli na JISku, kde vyšetrenia bohužiaľ ukázali, že nedokysličenie pred narodením a dlhý pobyt na pľúcnej ventilácii zanechali následky. Maminka však hneď od začiatku začala pracovať na náprave a s Kubkom denne cvičiť.

Kubko každý deň tvrdo bojuje a napriek neľahkému osudu sa nevzdáva. Aktívne rehabilituje v centre Vojtovej metódy Kinepro v Olomouci a doma pokračuje v cvičení 3x denne. Dvakrát týždenne navštevuje plavecké jasličky Húsatká v Banskej Bystrici a taktiež každý týždeň aj hry na rozvoj fyzického a mentálneho vývoja Play wisely. Tiež mu veľmi pomáha kraniosakrálna terapia. S maminkou absolvovali rehabilitačné pobyty v Martine, v Kováčovej a vďaka pomoci a darovaným 2% z dane mohol absolvovať aj niekoľko rehabilitačných pobytov v ADELI Medical Centre v Piešťanoch. Tie Kubkovi veľmi pomohli spevniť a posilniť svalstvo.

Kubko má 2 roky a  darí sa mu už prevrátiť sa na bruško a späť, plazí sa, dvíha sa na štyri a začína štverať. Rehabilitačné pobyty Kubka krásne posúvajú dopredu a je potrebné, aby s intenzívnymi rehabilitáciami ďalej usilovne pokračoval. Sú cestou k jeho krajšej budúcnosti. Takej, akú si zaslúžia všetky deti.

„Vytrvalá spolupráca s rodinou prináša postupne pekné výsledky. Z Jakubka máme veľkú radosť, hlavne z toho, že už aktívne ovláda nožičky. Keď bude takto pekne pokračovať, onedlho nás čaká chôdza. Jakubko, len tak ďalej!“        

Tím špecialistov ADELI Baby-Med                                                                 

Ďakujeme, že svojím príspevkom meníte osudy konkrétnych ľudí a dávate im šancu na lepší život.

KAŽDÝ KROK SA POČÍTA

Nadácia ADELI neurorehabilitácia Jakub Homola