Video: Originálne projekty Nadácie ADELI

Nadácia ADELI spolu s ADELI udržujú úspešné projekty a vymýšľajú nové.

Integračných projektov a akcií na podporu spoločenskej zodpovednosti je v ADELI toľko, že už sa navzájom prelínajú a dopĺňajú.
Dôležité je, že vďaka intenzívnej komunikácii s verejnosťou môžeme ďakovať darcom z celého Slovenska za podporu našich pacientov.

Jeden z obdarených pacientov je Roman Bertók a liečil sa v ADELI už druhýkrát. Chalan z Domova sociálnej starostlivosti Hrabiny v Novej Bani vyrástol v dojčenskom ústave a neskôr v detskom domove. Okrem odlúčenia od rodiny bojuje aj s detskou mozgovou obrnou. A tak sme ho prijali do rodiny ADELI a Nadácie ADELI. V rámci projektu POHNI SRDCOM rehabilitoval už pred Vianocami 2018. A potom sa prihlásila ďalšia rodina – Nadácia ČSOB a poskytla mu ďalšiu rehabilitáciu. Modrá loptička z loga ČSOB a tá, s ktorou cvičí Roman – to je úplne náhodná zhoda. Alebo? Nič nie je náhoda. Romanova túžba vrátiť sa do ADELI verme, sa naplní. Jeho unikátny obraz, ktorý vytvoril s maliarom Marekom Ormandíkom nájdete na www.unikatneobrazy.sk. Podporiť Nadáciu Adeli môžete na jej stránke www.nadaciaadeli.sk a konkrétne pomôcť Romanovi dostať sa opäť do ADELI je možné v sekcii Pomoc potrebujú https://www.nadaciaadeli.sk/pribehy/pomoc-potrebuju/roman-bertok.

Ďakujeme, že pomáhate!